Nasza strona korzysta z cookies, więcej na ten temat znajdziesz na podstronie Polityka prywatności. Rozumiem i akceptuję

O projekcie

SENSUALNOŚĆ W KULTURZE POLSKIEJ. PRZEDSTAWIENIA ZMYSŁÓW CZŁOWIEKA W JĘZYKU, PIŚMIENNICTWIE I SZTUCE OD ŚREDNIOWIECZA DO WSPÓŁCZESNOŚCI

Projekt poświęcony jest problematyce sensualności rozumianej jako historycznie zmienny zbiór form reprezentacji ludzkich zmysłów (np. wzrok, słuch, smak, dotyk, węch, ciało).

Celem badawczym projektu jest przedstawienie sensualności w szerokim kontekście kulturowym (np. literatura, język, sztuka, filozofia, kultura ludowa, historia, teatr) oraz różnorodnych zagadnień związanych z poszczególnymi zmysłami.

Tematem projektu jest sensualność w kulturze polskiej (w przyszłości jego zakres będzie poszerzany), w związku z czym konteksty innych kultur narodowych są w nim przedstawiane jedynie jako punkty odniesienia lub w perspektywie komparatystycznej.

Projekt jest realizowany on-line w formie witryny pełniącej funkcję multimedialnej internetowej encyklopedii tematycznej.

Ze względu na planowany rozwój treści w witrynie, a także możliwość nieograniczonego łączenia haseł z innymi zasobami internetowymi projekt jest typowym work in progress.

Każde hasło może zostać uzupełnione nowymi materiałami multimedialnymi (ilustracje, obrazy, wizualizacje, animacje, symulacje, nagrania audio i wideo itp.).

Użytkownik tej witryny ma do dyspozycji indeksy i wyszukiwarki umożliwiające wyszukiwanie interesujących go haseł i tematów.

TWÓRCY WITRYNY DOKŁADAJĄ WSZELKICH STARAŃ, BY W WITRYNIE ZNAJDOWAŁY SIĘ TYLKO TAKIE MULTIMEDIA, DO KTÓRYCH UZYSKANO PRAWA AUTORSKIE.  INSTYTUCJE I OSOBY PRYWATNE, KTÓRE UWAŻAJĄ, ŻE ICH PRAWA ZOSTAŁY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB NARUSZONE SĄ PROSZONE O PILNY KONTAKT. Z GÓRY PRZEPRASZAMY ZA TAKIE SYTUACJE.